Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., se kterým naše škola koncepčně spolupracuje (v této chvíli v 1. a 2. třídě), žákům i rodičům nabízí bezplatný přístup k multimediálním interaktivním učebnicím pro 1. a 2. stupeň základních škol pro předměty matematika, český jazyk, prvouka, vlastivěda, přírodověda, dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, výchova k občanství i anglický jazyk. Tyto učebnice zahrnují (kromě obsahu totožného s tištěnou učebnicí) více než 10 000 interaktivních cvičení a množství doplňkového materiálu jako jsou videa, zajímavosti atd.

K bezplatnému používání se stačí pouze zaregistrovat a kteroukoli učebnici pak mohou žáci i rodiče zdarma používat 30 dní. Pokud by uzavření škol trvalo déle, licence bude prodloužena do 30. 6. 2020.

Všechny učebnice lze používat zdarma na www.ucebnice-online.cz nebo přes instalovaný program Media Creator.

Bezplatně je rovněž poskytnuto více než  5 000 výukových videí pro matematiku v 1. až 5. ročníku na www.matyskova-matematika.cz. Volně přístupná videa obsahují výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic a lze je využít i v případě, kdy žáci používají jiné učebnice (probírané učivo je obdobné). Žáci tak mají možnost učit se matematiku z domova s učitelským výkladem.