Tento materiál navazuje na materiál MŠMT „Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19‘“

PŘÍCHOD DO ŠKOLY A ODCHOD ZE ŠKOLY

• Žáci prvního stupně vstupují do školy přes hlavní vchod.
  • Žáci druhého stupně vstupují do školy přes venkovní černé hřiště (od 2. září). Pokud žáci druhého stupně přijdou do školy později (po 8:00), vstupují do školy hlavním vchodem.
  • Žáci si desinfikují ruce (u šaten nebo ve třídě). Ve třídě si ruce umyjí.
  • Odchod ze školy je pro všechny žáky přes hlavní vchod školy.
  • Organizace přestávek bude mírně upravena, aby nedocházelo ke zbytečnému míchání žáků.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

oddělení

třídy

vychovatelka

sídlo odpoledne

místo rozchodu

sídlo ráno

1.

Jablonovská

2.

2., 3.

Mikulenková/Litzková

2. patro pavilonu B

zadní vchod u tělocvičny

3.

4., 5.

Mikulenková/Litzková

• Na oběd budou jednotlivá oddělení chodit v časech od 12:10 do 12:30 a od 13:05 do 13:25.

PODEZŘENÍ NEBO VÝSKYT COVID 19 U ŽÁKA NEBO ZAMĚSTNANCE ŠKOLY

• Zaměstnanci školy věnují zvýšenou pozornost příznakům COVID 19 a při jejich zjištění volí tento postup:
  1. příznaky jsou patrné již při příchodu žáka do školy, je přítomen jeho zákonný zástupce: žák není vpuštěn do budovy školy
  2. příznaky jsou patrné již při příchodu žáka do školy, není přítomen jeho zákonný zástupce: škola vyzve zákonného zástupce, aby si bezodkladně vyzvedl své dítě ze školy (pokud toto není možné, postupuje se podle následujícího bodu)
  3. příznaky se vyskytnou a jsou patrné v průběhu přítomnosti žáka ve škole: neprodleně dojde k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené samostatné místnosti. Škola vyzve zákonného zástupce, aby si bezodkladně vyzvedl své dítě ze školy
  4. Ve všech uvedených případech škola informuje zákonného zástupce o tom, že má telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.
  • V případě pouhého podezření na výskyt nákazy COVID-19 ve škole škola sama KHS nekontaktuje.
  • Žákovi (popřípadě zaměstnanci školy) s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí, což může potvrdit jedině lékař. Tato potvrzení vybírá a archivuje třídní učitel.

VÝSKYT ONEMOCNĚNÍ COVID-19 U ŽÁKA NEBO ZAMĚSTNANCE ŠKOLY

• V případě výskytu onemocnění COVID-19 se karanténa týká okruhu osob, které byly v rizikovém kontaktu. O okruhu těchto osob rozhoduje příslušná KHS na základě protiepidemického šetření.
  • Škola neprodleně informuje o vzniklé situaci a následných krocích v provozu školy žáky a zákonné zástupce. Škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem, pokud je v důsledku krizových nebo mimořádných opatření nebo z důvodu nařízení karantény znemožněna osobní přítomnost ve škole více než poloviny žáků alespoň jedné skupiny/třídy/oddělení.
  • Prezenční výuka dotčených žáků přechází na výuku distančním způsobem. Ostatní žáci, kterých se zákaz nedotkne, pokračují v prezenčním vzdělávání.
  • Žáci mají povinnost se distančně vzdělávat.

ÚPRAVA VÝUKY

prezenční výuka: V případě, že se opatření či karanténa týká pouze omezeného počtu žáků, který nepřekročí více jak 50 % účastníků konkrétní třídy či oddělení.

smíšená výuka: V případě, že se onemocnění či karanténa týká více jak 50 % účastníků konkrétní třídy či oddělení, je škola povinna DISTANČNÍM způsobem vzdělávat žáky, kterým je zakázána účast na prezenční výuce. Ostatní žáci pokračují v PREZENČNÍM vzdělávání.

distanční výuka: V případě, že se onemocnění či karanténa týká alespoň jedné celé skupiny/třídy/oddělení, škola poskytuje pro tyto skupiny/třídy/oddělení vzdělávání výhradně distančním způsobem. Ostatní skupiny/třídy/oddělení se vzdělávají dále prezenčním způsobem.

ŠKOLNÍ STRAVOVÁNÍ

• Bude poskytováno za zvýšených hygienických opatření a zajištění co nejmenšího kontaktu různých skupin (rozložení vydávání obědů v delším čase, vytvoření sektorů v jídelně pro jednotlivé skupiny). Provoz školní jídelny se bude řídit zvláštním předpisem.

VSTUP CÍZÍCH OSOB

• Vstup cizích osob je zakázán. Případné konzultace se zákonnými zástupci se mohou organizovat v době, kdy ve škole nebudou žáci. O této situaci musí být informováno vedení školy.

O všech změnách budou zákonní zástupci informováni přes žákovskou knížku.