V Praze bylo blaze

Ve středu 26. dubna se žáci pátého a šestého ročníku v brzkých ranních hodinách sešli na nádraží v Karviné a vydali se směr Praha. Již před desátou hodinou se stali účastníky pražského lidského hemžení.

Nejdříve se zbavili zavazadel a pak hurá do velkoměsta. Prošli si Vyšehrad s věhlasným hřbitovem, navštívili Valdštejnskou zahradu. Pak jedna skupina navštívila poslaneckou sněmovnu a druhá obdivovala zákoutí Kampy. Situace se opakovala v opačném pořadí. Další zastávkou byla návštěva Národního muzea. Pro mnohé se jednalo o opravdový zážitek. Nezapomněli ani na Václavské náměstí. Znaveni celodenním pochodem byli rádi, když mohli složit hlavu a unavené nohy v hotelovém pokoji.

Ráno ve čtvrtek si pochutnali na hotelové snídani a odebrali se opět do víru velkoměsta. Po uložení zavazadel v úschovně se přemístili na Petřín, kde zájemci navštívili zrcadlové bludiště i vyhlídkovou věž. Dále pokračovali k Hradu, kde obdivovali výměnu hradní stráže, navštívili katedrálu, prošli Zlatou uličkou a pokračovali přes Karlův most. Cílem byla návštěva Palladia, kde se posilnili na zpáteční cestu. Posilněni rychlým občerstvením se vydali na nádraží a odjeli domů do Karviné.

Únava byla viditelná, ale zážitky už zůstanou napořád.

Páťáci:

Šesťáci:

Fotografie je možné si stáhnout z fotogalerie ve větší velikosti.