Jak se slavil Den dětí?
S velkou parádou ve stylu hippies!

Je právě 8:00 a my se navzdory deštivému počasí ocitáme v San Franciscu v 60. letech minulého století. Všem nám to neuvěřitelně sluší, móda květinových dětí nám sedla jako ulitá. Zapojili jsme se téměř všichni - bez ohledu na věk. Nejmenší děti vyráběly vlastní trička, čelenky, korálky. Starším dětem pomáhali s kostýmy rodiče.. a výsledek byl úchvatný…
Společné foto všech květinových dětí ve tvaru srdce hlásá na všechny strany, že „ALL YOU NEED IS LOVE“.
A tuto píseň, společně ještě s hymnou hnutí San Francisco, jsme si zazpívali za doprovodu kytary pana školníka.

Jak nám to slušelo, si prohlédněte v galerii... Ocitněte se společně s námi alespoň myšlenkami ve slunném San Franciscu.

Pak už jsme se vrhli do víru soutěžení. Sportovní stanoviště obsluhovali naši deváťáci a všichni jsme se patřičně vydováděli. Běhali jsme se zavázanýma nohama, závodili s hula hopem, hledali švihadlovou královnu apod. Největší davy se však nahrnuly na stanoviště přetahované, kdy třídy vyzývaly jiné třídy a měřily své svaly.

Následně proběhla i dlouho očekávaná výzva – sportovní utkání: DEVÁŤÁCI VERSUS UČITELÉ. I když nešlo o výhru, ve vzduchu byla cítit obrovská touha po vítězství obou zúčastněných stran. Štěstí, a také možná vypůjčení hráči nejen z řad mladších žáků, stálo na straně učitelského sboru.

Den jsme ukončili diskotékou ve stylu hudby 70. – 90. let.

Fotografie je možné si stáhnout z fotogalerie ve větší velikosti.