Koncem června jsme se ptali zákonných zástupců, jak vnímají školní rok 2020/2021. Školní rok byl zásadně poznamenán distanční výukou, proto nás zajímala zpětná vazba. Celkem odpovědělo 91 respondentů.

Moc si vážíme pozitivních reakcí, které převažovaly. Nad negativními reakcemi budeme přemýšlet. Na třídních schůzkách v září můžeme o všem debatovat.

Děkujeme za spolupráci. S pozdravem ředitel školy Michael Klos.

VÝSLEDKY DOTAZNÍKU

1. Který stupeň navštěvuje Vaše dítě?
1. stupeň 45,1 %
2. stupeň 54,9 %

2. Jak hodnotíte rozvržení hodin při online výuce?
rozvrh hodin byl ideální 74,7 %
výuka byla moc dlouhá 11,0 %
výuka byla moc krátká 14,3 %

3. Jak hodnotíte zátěž dětí (množství povinností) v době distanční výuky?
množství povinností bylo vyvážené 70,3 %
povinností bylo mnoho 14,3%
povinností bylo málo 15,4 %

4. Jak vnímáte komunikaci školy se zákonnými zástupci žáků?
množství informací bylo dostačující 92,3 %
informací bylo mnoho 1,1 %
informací bylo málo 6,6 %

5. Jak byste ohodnotili přístup školy při přechodu žáků k prezenční výuce?
přístup vyučujících byl vyvážený 79,1 %
nároky na žáky byly přehnané 16,5 %
nároky na žáky byly příliš nízké 4,4 %

6. Chtěli byste školu za něco pochválit?
V rámci 42 pozitivních reakcí převažovalo obecné poděkování, individuální pochvaly a ocenění organizačního nastavení distančního vzdělávání. Co se Vám dále líbilo: distanční výuka dle rozvrhu hodin, možnost zapůjčení elektroniky, dostatečná informovanost, používání vhodných aplikací, elektronická žákovská knížka, vstřícnost zaměstnanců školy, trpělivost vyučujících, podpora zaostávajících žáků.

7. Je něco, co se vám nelíbilo?
Bylo celkem 18 negativních reakcí. Nelíbilo se Vám: náročnost vyučujících v některých případech, zkoušení přes internet, rychlé probírání látky, náročnost po návratu do školy.