Vážení rodiče, musíme Vás upozornit, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že dne 8. 7. 2021 bylo vydáno ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení překročení státní hranice České republiky, s účinností od 9. 7. 2021. Pro účely letního provozu mateřské školy tedy uvádíme základní informace:

- Zákonní zástupci jsou povinni informovat školu o cestách dětí do zahraničí v posledních 14 dnech před nástupem do mateřské školy, které přesahují 12 hodin (příp. 24 hodin, jde-li o sousední země). 
- V případě vstupu zpět na území České republiky jsou osoby povinny podrobit se PCR nebo antigennímu testu, a to na některém z veřejných odběrových míst.
Zvláštní pravidla platí pro děti do 6 let v mateřských školách
- Děti do 6 let nepodléhají povinnosti testování, ale pro mateřské školy se uplatňují zvláštní pravidla:
- Pokud se děti ve věku do 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny prokázat se negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů, od vstupu do ČR. I kdyby se podrobily testu a výsledek by byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.
- Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí. Tzn. testování (případná samoizolace v případě zemí s vysokým, velmi vysokým a extrémním rizikem nákazy COVID-19).
 
ZAŘAZENÍ ZEMÍ K 14. 7. 2021 (aktuální seznam najdete na www.mzv.cz)
 
 

S nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva)

Albánie, Austrálie, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko,  Černá Hora, Dánsko,  Estonsko, Finsko, Francie, Hongkong, Chorvatsko, Island, Itálie, Izrael, Japonsko, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Libanon, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Macao, Madeira (Portugalsko), Maďarsko, Malta, Německo, Norsko, Nový  Zéland,  Polsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino,  Severní Makedonie, Singapurská republika, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Švédsko, Švýcarsko, Thajsko, Tchaj-wan, USA, Vatikán


 

Se středním rizikem nákazy COVID-19 (oranžová barva)

Andorra, Irsko,  Lucembursko,  Monaco,  Nizozemí,  Azorské ostrovy (Portugalsko)


 

S vysokým rizikem nákazy COVID-19 (červená barva)

Kypr, Portugalsko, Španělsko (včetně Baleárských ostrovů a Kanárských ostrovů)


 

S velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva)

Všechny ostatní státy a území světa, které nejsou uvedeny v kategorii výše či níže.


 

S extrémním rizikem nákazy COVID-19 (černá barva)

Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Indie, Jihoafrická republika, Kolumbie, Lesotho, Malawi, Mosambik, Namíbie, Nepál, Paraguay, Peru, Rusko,  Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Tunisko, Zambie a Zimbabwe